• baner_kolorowy_gck_2.png
  • Europejski-Fundusz-Rolny-na-rzecz-Rozwoju-Obszarw-Wiejskich.png
  • ZAKUP-NOWOCI-WYDAWNICZYCH-DO-BIBLIOTEK-PUBLICZNYCH.png

DZIEŃ SENIORA W PLACÓWKACH KULTURY

14 listopada zorganizowano Gminny Dzień Seniora, którego gospodarzami byli: Wójt Gminy Krzęcin pan Bogdan Wojciech Brzustowicz i Pełnomocnik Wójta ds. Seniorów pani Teresa Walczak. Zaproszeni Seniorzy spotkali się w Gminnym Centrum Kultury by miło spędzić ze sobą czas. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie oraz Gminny Chór „CON PASSIONE”, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Niepodległa”. Dla Seniorów Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzęcinie przygotowały pyszne, domowe wypieki.

17 listopada odbyła się w Klubie Kultury w Mielęcinie uroczystość z okazji Dnia Seniora i Święta Niepodległości w inscenizacji pt." Opowieści Dziadunia". W przedstawieniu brali udział dzieci i młodzież z Klubu Kultury w Mielęcinie. "Dziadek" opowiadał historie narodu polskiego, jego opowieści przeplatane były utworami Polskich poetów oraz piosenkami patriotycznymi, odmówiony został również Apel Poległych, po którym nie zabrakło życzeń i słodkich upominków dla seniorów. Dla wszystkich gości był słodki poczęstunek oraz kawa i herbata.

18 listopada w Klubie Kultury w Przybysławiu wypełnił się Seniorami, gdyż tego dnia odbyły się obchody Dnia Seniora. Gościnnie wystąpił zespół wokalny Grupa My z Choszczna, który zaśpiewał piosenki dla najstarszych mieszkańców. Nie zabrakło podziękowań złożonych przez Panią Instruktor Beatę Szałek, oraz drobnych upominków dla każdego z wykonawców oraz również dla seniorów. Przybyli goście mogli świętować przy kawie, herbacie oraz przepysznym ciastem i rogalikami, które upiekła Radna Gminy Krzęcin, Pani Kazimiera Prokopiak.

Dnia 24 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Chłopowie celebrowano Dzień Seniora. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzęcinie oraz Gminny Chór „CON PASSIONE”, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Niepodległa”. Po części artystycznej wszyscy przybyli Seniorzy, usiedli wspólnie przy pięknie udekorowanym stole, na którym czekał słodki poczęstunek oraz kawka i herbatka.

29 listopada Klub Kultury w Rakowie wypełnił się Seniorami, gdyż tego dnia odbyła się mała akademia z okazji Dnia Seniora. Dzieci oraz młodzież zaprezentowali na scenie piękne wiersze i piosenki. Seniorzy zostali obdarowani różyczkami od dzieci i Pani Instruktor Marty Kidula oraz słodkościami. Czas bardzo miło płynął na wspomnieniach i opowiadaniach o dawnych młodzieńczych latach.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Seniorom za przybycie do placówek kultury w Gminie Krzęcin i wspólnie spędzony czas w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że obchody Dnia Seniora w placówkach kultury staną się już tradycją i swoistym ukłonem w kierunku osób starszych.